Wisła z Czarnego Dunajca i LKS Szaflary z kwalifikacją na subregion po sukcesie w powiecie nowotarskim

5 sierpnia 2015

Boisko Ludowego Klubu Sportowego w Rabie Wyżnej 30 lipca było miejscem finału powiatu Nowy Targ tegorocznej III edycji wakacji z piłka. Sześciu gminnych mistrzów stoczyło bój o dwa premiowane awansem miejsca. Sztuka ta udała się młodym futbolistom z Czarnego Dunajca i Szaflar. Zespoły najpierw rywalizowały w grupach i Szaflary po wygranych z Orkanem Raba Wyżna 5:0 i Rokicinami Podhalańskim 4:0 zapewniły sobie wygraną w grupie, a z drugiego miejsca do półfinału awansował Orkan.

W grupie drugiej zarówno Wisła jak i Podhale Nowy Targ zdobyły po 4 punkty wygrywając ze Spiszem Wisła 4:0, a Podhale 2:1. Mecz pogromców Spisza zakończył się polubownym 0:0. Mecze półfinałowe to zacięta rywalizacja. Najpierw minimalnie od Orkana okazała się Wisła wygrywając 3:2, a potem Szaflary 2:0 odprawiły Nowotarżan.

W meczach o kolejne miejsca padły wyniki:

Mecz o piątą lokatę Spisz z Frydmana wygrał aż 8:1, a trzecie Podhale z Orkanem 2:1. Zespoły, które uzyskały awans zagrały bardzo jednostronnie. 7:0 dla Szaflar mówi sam za siebie. Po meczu jednak Wiślacy zapowiedzieli Szaflarom rewanż w finałach subregionalnych ? poczekamy, zobaczymy.