Tuchovia najlepsza w Karwodrzy

7 sierpnia 2015

Gminny turniej w Karwodrzy z udziałem ośmiu zespołów zakończył się sukcesem MKS Tuchovia z Tuchowa. Turniej odbył się dwustopniowo. Najpierw zespoły rywalizowały w dwu grupach, a następnie rozegrano półfinały i ostatnim aktem współzawodnictwa był finał, który wyłonił drużynę na etap powiatowy.

W grupie A zdecydowany sukces Tuchovii, która kolejno pokonała Kubusie II MOSiR 5:1, a następnie Szkoły Podstawowe z Dąbrówki 3:0 i Żabłędzy 4:0. Do półfinału awansowali także uczniowie z Dąbrówki po remisie z Kubusiami 3:3 i zwycięstwie nad Żabłędzą 2:0.

W grupie drugiej bardziej wyrównana rywalizacja. Do półfinału awansowały zespoły z Karwodrzy (wygrane z SP Łowczów 2:1, SP Burzyn 4:1 oraz remis 4:4 z Kubusiami I) oraz Kubusie I MOSiR po wygranej z Łowczowem 2:1 i remisie z Burzynem 2:2.

W półfinałach najpierw Tuchovia uporała się z Kubusiami I 6:2, a następnie Karwodrza z Dąbrówką 4:2. Zacięty był mecz o 5 miejsce, w którym ostatecznie po remisie 2:2 karnymi 3:1 wygrali piłkarze z drugiego Kubusia. Także Kubusie, ale z pierwszego zespołu pokonali w meczu o trzecie miejsce Dąbrówkę 2:1.

Wielki gminny finał to popis Tuchovii, która zdecydowanie pokonała LKKS Karwodrzę 4:0 i zasłużenie wygrała ten ciekawy turniej.