Puchar od selekcjonera

4 września 2015

W sobotę w Skale rozegrano pierwszy turniej w ramach wojewódzkich zawodów „Wakacje z Piłką Nożną”. Organizatorami turniejów dla dzieci w wieku 10-13 lat są Urząd Marszałkowski i Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Celem zawodów jest zapewnienie młodzieży, pozostającej na wakacje w domu, aktywnego wypoczynku. Turnieje eliminacyjne mają być rozgrywane w każdej z małopolskich gmin, następnie najlepsze drużyny awansują do finałów subregionalnych, wreszcie do wojewódzkiego finału. reklama Nagrodą główną jest wyjazd na tygodniowy obóz sportowy. Urząd Marszałkowski przekazał w tym roku na imprezę 333 tysięcy złotych.

– Turniej w Skale był pierwszym w tej edycji, pozostałe gminne eliminacje rozpoczną się pod koniec roku szkolnego i na początku wakacji. Turniej finałowy planowany jest na 22 sierpnia na stadionie Krakusa Swoszowice – mówi zastępca dyrektora departamentu PT Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Urynowicz. Największą atrakcją dla uczestników zawodów w Skale był przyjazd trenera reprezentacji Polski Adama Nawałki.

– Pamiętam jak sam zaczynałem grać w piłkę, trzeba stawiać na młodzież, więc chętnie skorzystałem z zaproszenia do Skały. Kilka zawodniczek i zawodników prezentowało się bardzo dobrze, takie turnieje są bardzo potrzebne, dają szansę pokazania się zawodników nawet z najmniejszych ośrodków – powiedział Adam Nawałka. Selekcjoner wręczał też nagrody razem z marszałkiem województwa małopolskiego Markiem Sową. Najlepsza zawodniczka turnieju Aleksandra Payerhin otrzymała od Nawałki koszulkę z podpisami reprezentantów Polski, a król strzelców Kacper Korpała piłkę z autografami. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Kramarza. Turniej w Skale wygrała SP Skała, która wyprzedziła Skalankę, Maszycankę, Orlik Skała, SP Minoga oraz łączoną ekipę Smardzowice-Cianowice.

– Nie ukrywam, że miałem opory przed budową orlika w Skale. Obawiałem się, czy nie przerosną nas koszty utrzymania tego obiektu – mówi burmistrz Skały Tadeusz Durłak. – Szybko okazało się, jak bardzo takie boisko było nam potrzebne. Mamy świetnego animatora piłkarskiego Roberta Błachnę, który potrafi zachęcić młodzież do gry w piłkę, często dobywają się tu turnieje, a młodzież Skalanki odnosi coraz większe sukcesy w rozgrywkach ligowych. Turnieje gminne zakończyć się mają do 12 lipca, eliminacje powiatowe do 26 lipca, subregionalne (Kraków, Podhale, Tarnów, Oświęcim, Nowy Sącz) do 16 sierpnia. – Chcielibyśmy, aby do rywalizacji przystąpiły wszystkie małopolskie gminy. Przed rokiem tylko w kilku nie rozegrano eliminacji, mam nadzieję, że tym razem frekwencja będzie jeszcze większa – powiedział marszałek Małopolski Marek Sowa.

żródło: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3891381,puchar-od-selekcjonera,id,t.html