W subregionie nowosądeckim awans Dąbrovii Wielogłowy i Orlika Szalowa

17 sierpnia 2016

logo_gmina_nawojowaNa stadionie Nawoja w Nawojowej odbył się pierwszy tegoroczny finał subregionalny. Do zawodów przystąpiły zespoły z powiatów gorlickiego, limanowskiego i nowosądeckiego. Zespoły podzielono na dwie grupy i w grupie A do półfinałów awans uzyskały zespoły Dąbrovii i Orlika pozostawiając w pokonanym polu Skalnika z Kamionki Wielkiej. W grupie B awans wywalczyły zespoły Wierchów Pasierbiec i Dobrzanki Dobra wyprzedzając LKS Uście Gorlickie.

W klasyfikacji końcowej ostatecznie zwycięstwo przydało w udziale Dąbrovii, która wraz z Orlikiem Szalowa uzyskały awans do Małopolskiego finału. Kolejne miejsca zajęły 3. LKS Dobrzanka Dobra 4. LKS Wierchy Pasierbiec, 5. LKS Skalnik Kamionka Wielka i 6. LKS Uście Gorlickie.

Królem strzelców turnieju został Patryk Palacz, a najlepszym bramkarzem Grzegorz Bogdanowicz.

Przy współpracy z Komisariatem Policji w Nawojowej w trakcie Turnieju przeprowadzono konkurs wiedzy o ruchu drogowym, a także konkurs rekreacyjno-sportowy ?tor przeszkód?. Wszystkie mecze sędziowali Marek Ogórek i Hubert Kożuch, a nagrody zespołom i zawodnikom wręczali przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia w Nowym Sączu Aleksander Giertler wraz ze skarbnikiem Henrykiem Dybiec i Janem Kulpą prezesem LKS ?Nawoj?.