W Tarnowie rzuty karne zadecydowały o awansie Rylovii i Tuchowa!

17 sierpnia 2016
lks_olimpia_wojnicz

Stadion Olimpii Wojnicz był areną najbardziej zaciętej wyrównanej batalii w IV edycji Wakacji z piłką. Już w grupach każdy mecz kończył się minimalnym na ogół sukcesem jednej z drużyn lub remisem. Ale prawdziwe dreszczowce dopiero czekały w półfinałach i finale ? tu triumfatorów wyłaniały dopiero rzuty karne. Ale powróćmy do eliminacji. 8 zespołów podzielono na dwie grupy i tu uzyskano rezultaty:

Grupa A Grupa B
Uszew ? Radłów 0:2 Rylovia ? Tuchów 0:0
ZNNS Tarnów ? Dąbrovia 0:2 Westovia ? Borusowa 2:2
Uszew ? ZNNS 1:0 Rylovia ? Westovia 0:0
Radłów ? Dąbrovia 0:0 Tuchów ? Borusowa 0:0
Uszew ? Dąbrovia 0:1 Rylovia ? Borusowa 2:0
Radłów ? ZNNS 2:1 Tuchów ? Westovia 1:0

 

Tabele końcowe grup

1.MGAS Radłów 3 7 4-1 1.Rylovia Rylowa 3 5 2-0
2.Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 3 7 3-0 2.MOSiR Tuchów 3 5 1-0
3.LKS Uszew 3 3 1-3 3.Westvia Tarnów 3 2 2-3
4.ZNNS Tarnów 3 0 1-5 4.Wisła Borusowa 3 2 2-4

 

Zarówno półfinał Radłowa z Tuchowem jak i Rylovii z Dąbrovii nie przyniosły bramek. Tuchowianie w konkursie rzutów karnych wykorzystali jedną szansę, ich rywale żadnej więc to MOSiR z Tuchowa cieszył się z awansu do finału. Natomiast po bezbramkowym remisie Rylovia trzykrotnie trafiała do siatki Dąbrovii, a chłopcy z Dąbrowy Tarnowskiej tylko raz więc finał dla Rylovii!

W meczu pokonanych Radłowa z Dąbrovią już gole padały i było ich aż sześć, remis 3:3 i sędzia zarządza kolejny konkurs karnych. Dąbrovia słabiej opanowała tę sztukę i ponownie ulega 1:3 plasując się na 4 miejscu, a trzecie przypada MGAS z Radłowa.

Finał Rylovii z MOSiR-em Tuchów to znój remis tym razem 1:1, a konkurs jedenastek dla Rylovii 2:1 i radość triumfatorów ? wygrać w takich okolicznościach i to dwukrotnie to naprawdę wyczyn.

Sędziowie Kazimierz Dynarowicz, Zbigniew Siemiński i Szymon Grodowicz napracowali się więc w Wojniczu, ale piękna słoneczna pogoda i emocje rzutów karnych wynagrodziły sympatycznym arbitrom trud.

Otwarcia IV Subregionu Tarnowskiego dokonał burmistrz Wojnicza Tomasz Bąk, a wśród gości: wiceprzewodniczący Małopolskiego Zrzeszenia Jerzy Bąk, wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński, przewodniczący Rady Powiatu Tarnów Paweł Smoleń.

Piękny turniej pełen emocji i dla takich właśnie chwil warto organizować piłkarską przygodę jaką są od czterech lat organizowane ?Wakacje z piłką nożną?.

 

Brawa zarówno dla zwycięzców jak i pokonanych!