W Tarnowie znamy już komplet mistrzów gmin

8 sierpnia 2017

logo_powiat_tarnowskiPrzez ponad miesiąc wakacyjnego wypoczynku trwały turnieje gminne na terenie powiatu tarnowskiego. O kilku turniejach informowaliśmy już wcześniej. Dziś uzupełniamy podając rozstrzygnięcia w ośmiu gminach.

W Szerzynach zwycięski okazał się team GAS Rozwój Szerzyny wygrywając w finale z Miśkami Żurowa 6:1, na trzecim miejscu rywalizację zakończył LKS Ołpiny pokonując Bobry Szerzyny.

Turniej w Gromniku to sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego Grom, który 6:2 w finale pokonał Siemiechów, a na kolejnych miejscach zameldowali się młodzi futboliści z Brzozowej oraz drugi zespół UKS Grom Gromnik.

Turnieje gminne Tuchowa przeprowadzono w Karwodrzy oraz w Siedliskach. W Karwodrzy najlepiej wypadli gospodarze, którzy w najważniejszym meczu pokonali Sowy z Dąbrówki 3:0, a kolejne lokaty przypadły w udziale zespołom z Burzyna, Zabłędzy i SP Trzemeśna. Natomiast rywalizację w Siedliskach zdominowali piłkarze MOSiR Tuchów gromiąc w finale Alfę Siedliska 7:1. Mecz o trzecie miejsce to wygrana 3:1 MKS Tuchovii nad Białą Lubaszowa.

Gmina Ryglice turniej wyznaczyła w Zalasowej. Własne boisko okazało się szczęśliwe dla miejscowych uczniów Szkoły Podstawowej, którzy w finale 3:1 pokonali SP Kowalowa. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem 2:1 SP Joniny nad SP Lubcza.

W Pleśnej na boisku Ludowego Klubu Sportowego najlepiej zagrał drugi zespół UKS Pleśna wyprzedzając Pompę Team, I zespół z Pleśnej oraz Świebodzin i Królewskich.

Parafialny Klub Sportowy Jedność Paleśnica wykorzystał atut własnego boiska i został mistrzem gminy Zakliczyn. Kolejne miejsca przypadły w udziale FC Olszowa, Zrywowi Borowa i Orłom Dzierżaniny.

W gminie Rzepień Strzyżewski turniej odbył się w Olszynach. Bardzo zacięty mecz finałowy pomiędzy Rzepiennikiem i Olszynami rozstrzygnięcie przyniósł dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie był remis 2:2 i w czwartej serii pomylił zawodnik Rzepiennika co oznaczało sukces LKS Olszyny. Mecz o trzecie miejsce to prawdziwa strzelecka kanonada, a ostatecznie Sokoły Turza okazały się lepsze wygrywając 7:4 z Jodłami Jodłówka.

Prawo gospodarza powiatowego finału powierzono Karwodrzy, gdzie obok wymienionych wyżej zespołów zobaczymy także Ciężkowiankę, Polan Żabno, Olimpię Wojnicz, Vestovię Tarnów oraz Pogorię Pogorska Wola.