W Brzesku o finał grano w Mokrzyskach – awans Różowych Świnek z Brzeska i Rylovii

10 sierpnia 2017
logo_powiat_brzeski logo_lks_mokrzyska

Zanim w Mokrzyskach odbył się finał powiatowych zmagań w powiecie brzeskim na boiskach gminnych rozegrano turnieje gminne.

Na Orliku w Iwkowej najlepiej spisała się drużyna miejscowych o pięknie brzmiącej nazwie Zubello. Iwkowanie wygrali zarówno z LKS Kąty jak i Ivą Iwkowa, czyli drugim zespołem tego klubu i zapewniła sobie awans na szczebel powiatowy.

Gmina Brzesko turniej zorganizowała w Buczach. Własne boisko przyniosło sukces Olimpii, a na kolejnych miejscach zameldowały się zespoły Strażaka Mokrzyska i Emigrantów.

Gmina Gnojnik mistrza wyłoniła w Uszewie. Miejscowi grający pod szyldem LKS Uszew pokonali zarówno Orła z Lewniowej jak i Wulkan Biesiadki kwalifikując się do powiatowych finałów.

W Czchowie także sukces miejscowych. MOKSiR jednak musiał mocno się napracować na końcowe zwycięstwo. O awansie zadecydował mecz z Zeliną Jurków bo w pozostałych meczach zanotowano remisy. Ostatecznie z czterema punktami Czchowianie wyprzedzili Tymona z Tymowej i wspomnianą Zelinę Jurków.

Miasto Brzesko wyłoniło zwycięski zespół na Orliku, Różowe Świnki zdystansowały dwa zespoły z Brzeska. Zadecydował wyższy wynik z drugim zespołem, bo bezpośrednie starcie z pierwszym zespołem zakończył się remisem 3:3.

W Borzęcinie chłopcy z tej miejscowości postanowili nazwać swoja drużynę po prostu Gmina. Wygrali zarówno z Victorią Bielcza jak i Sokole Orliki i zapewnili sobie udział w finale powiatowym.

Orlik w Dębnie bez problemów wykazał wyższość nad Orłem Dębno i Smykowem i jako mistrz gminy zapewnił sobie udział w finale powiatowym.

Ostatni turniej zorganizowała na miejscowym Orliku Szczurowa. Wygrane zarówno z Olimpijczykiem ze Szczurowej jak Wilkami Strzelce Wielkie rozstrzygnęły rywalizacje na korzyść Rylovii, która dołączyła do grona triumfatorów.

Po tych emocjach przystąpiono do finału powiatowego. Działacze PZ LZS Brzesko na gospodarza wyznaczyli Mokrzyska. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. W grupie A bezkonkurencyjne okazały się Różowe Świnki o czym świadczą wyniki. 7:0 z Olimpią Bucze, 6:0 z Zubello Iwkowa i 4:1 z Gminą Borzęcin.

W grupie B dyktat Rylovii. Wygrane ze Strażakiem Mokrzyska 3:1, 4:1 z LKS Uszew oraz 2:1 z MOKSiR Czchów dały pewny awans do półfinałów.

W półfinałach MOKSiR ulega Różowym Świnkom 1:4, a Rylovia ostatnia akcja zapewnia sobie sukces w pojedynku z Borzęcinem 2:1.

Mecz o trzecie miejsce to pogrom Borzęcina 1:7 z Czchowem, a w finale Różowe Świnki pokonują Rylovię 2:0.

Na zakończenie turnieju zastępca przewodniczącego Rady Gminy Brzesko Piotr Wyczesany oraz Prezes Podokręgu ZPN w Brzesku Mirosław Nieć i główny organizator finału Czesław Borowiec wręczyli zespołom puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.