Wadowice – 29 drużyn – ponad 400 zawodników i awans Beskidu oraz Kalwarianki

10 sierpnia 2017

logo_wadowiceW siedmiu gminach powiatu wadowickiego rozegrano ostatecznie siedem turniejów. Na starcie zobaczyliśmy 29 zespołów. Poziom wysoki, ale trudno się dziwić wszak na starcie obrońca trofeum IV edycji Beskid z Andrychowa.

Relację z dokonań Wadowiczan zaczynamy więc od Andrychowa. Beskid z kompletem zwycięstw awansuje, a na kolejnych miejscach melduja się Laskowiec Rzyki, Halniak Targanice i Znicz Sułkowice.

Obrońcy mistzrowskiego tytułu prowadzeni przez Michała Łojka zagrali w składzie: Michał Zieliński, Michał Burzej, Jeremiasz Franczak, Joachim Franczak, Jakub Mikołajek, Tomasz Balon, Karol Pruchwicki, Karol Janusiewicz, Paweł Chmiel, Filip Michałek, Wojciech Trojak i Maciej Gołąb.

W Stroniach po zaciętej i wyrównanej grze wygrywają chłopcy z Żarka Stronie. Kolejne miejsca dla Chełma Stryszów, Parafialnego KS Zakrzów i Lesnicy. A mistrzowie gminy wystąpili w składzie: Arkadiusz Kunowski, Adrian Odrowąż, Patryk Mirocha, Karol Jędrzejewski, Maciej Matlak, Konrad Leśniak, Kamil Kulawia, Radosław Odrowąż, Jakub Ziembla i Dawid Pitoń. Opiekunem zespołu był Artur Leśniak.

W Lanckoronie sukces Jastrzębia, a sukces nad Skawinkami zapewnili sobie lepszym bilansem bramek. Lanckorona na tzrecim stopniu podium po wygranej z Izdebnikiem. Jastrzębia prowadzona przez Iwonę Kozik zagrała w składzie: Kamil Białek, Kacper Kasiarz, Bartosz Kozik, Olaf Radoń, Filip Skupień, Oliwier Radoń, Tomasz Stempień, Szymon Sroka, Wojciech Kozik i Kamil Stokłosa.

Wieprz wyłonił zwycięzcę w bezposrednim meczu z Roczynami. Wygrana 2:0 daje awans. Drugi zespół z Wieprza lepszym bilansem bramkowym zajął trzecie miejsce przed Zagórnikiem. Orły z Wieprza reprezentowali: Antoni Chwierut, Karol Bogunia, Denis Janiczak, Miłosz Mazgaj, Marcin Polak, Jakub Skowron, Mateusz Skowron, Łukasz Wronka, Mateusz Żydek, Daniel Wróbel i Karol Rajda, a opiekunem zespołu był Adam Sopicki.

W Wadowicach zagrało pięć drużyn. Olimpia Chocznia zaczęła od porażki ze Skawą Wadowice 1:2 ale potem komplet zwycięstw, potknięcia Skawy 1:3 z Karolem i remis 2:2 z Iskrą dały sukces Olimpii. Olimpia awans wywalczyła wyprzedzając Skawę, Karola Wadowice, Iskrę Klecza oraz Relaks Wysoka. Chocznianie zagrali w składzie: Piotr Wolanin, Karol Kutermak, Miłosz Bylica, Mateusz Bachorczyk, Patryk Świętek, Krzysztof Sitarz, Artur Żydek, Mateusz Piekarz, Jan Banaś, Mateusz Góra, Piotr Kubas i Bartosz Dziura. Opiekunem zespołu był Marek Praciak.

Kalwarianka z kompletem zwycięstw wygrała wyprzedzając Stanisław, Przytkowice i Brody. Wojciech Cygal prowadzacy Kalwariankę do gry desygnował zespół: Mateusz Ulma, Krzysztof Moskała, Sebastian Mirek, Marek Kania, Brajan Gawor, Jakub Klimowski, Nataniel Judym, Marcin Morawa, Krystian Gawor, Mateusz Palach, Kamil Stecyk i Piotr Mazur.

W Łączanach miejscowi z kompletem zwycięstw wyprzedzili Ryczów, Brzeźnicę i Kossową grając pod opieką Artura Osowicza w składzie: Robert Bizoń, Mariusz Bizoń, Kacper Brusik, Jakub Lach, Jakub Bryndzarz, Seweryn Lizak, Karol Kak, Kacper Wójcik, Dominik Ryczko, Nikodem Góra oraz Kacper Sala.

Finał powiatu Wadowice to w grupie I pewna wygrana faworytów. Beskid Andrychów pokonuje Chocznię 2:1, Łączany 2:0 i Wieprz 3:1, które to zespoły w takiej właśnie kolejności kończą rywalizację.

W grupie II Stronie z Kalwarią graja na remis 3:3. Oba zespoły pokonują zarówno Jastrzębią jak Ryczów, ale skuteczniej czyni to Stronie i wygrywa grupę. Ostatecznie Beskid wygrywa finał i wraz z Kalwarianka awansuje na szczebel subregionalny.

Zwycięskie drużyny zagrały w identycznych składach jak w turniejach gminnych.