Pewne zwycięstwo Prądnika Sułoszowa

24 lipca 2018

logo_suloszowaNa Orliku w Sułoszowej odbył się gminny finał, w którym zdecydowane zwycięstwo odnieśli piłkarze Prądnika pokonując wszystkich rywali. Sułoszowian teraz czeka finał powiatowy, który już za dwa dni odbędzie się w Kryspinowie.
Turniej zainaugurowali uczniowie miejscowych szkół podstawowych, lepsi okazali ci z dwójki wygrywając 3:0. Orlik następnie uległ Prądnikowi 0:2 i faworyci po kilku minutach przerwy zaaplikowali pięć goli jedynce. W kolejnym spotkaniu SP 2 pokonał 3:1 Orlikowi. Pojedynek o zwycięstwo w turnieju stoczyły zespoły Prądnika oraz SP 2 i trzeba przyznać, że był to mecz godny finału. Emocje ogromne, zmienne koleje rywalizacji i po końcowym gwizdku arbitra uniesione w gór ręce Prądnika! Wygrana 2:1 smakowała wybornie. Na koniec ciekawego turnieju Orlik 1:0 uporał się z SP 1.

Tabela końcowa ukształtowała się tak:

1 Prądnik Sułoszowa 3 9 9-1
2 Szkoła Podstawowa Nr 2 3 6 7-3
3 Orlik Sułoszowa 3 3 2-5
4 Szkoła Podstawowa Nr 1 3 0 0-7

Zwycięski zespół trenowany przez Marcina Górkę grał w składzie: Mikołaj Postół, Błażej Okrajni, Dariusz Gorajczyk, Igor Pasek, Piotr Kafel, Mateusz Kordaczewski, Igor Gałka, Filip Bąk, Szymon Martyniuk i Szymon Górka.
Drużynom na zakończenie turnieju przedstawiciel Małopolskiego Zrzeszenia Adam Bień wręczył puchary, dyplomy oraz nagrody, a po poczęstunku wszystkim humory dopisywały i już umawiano się na rewanż za rok.