Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Wisła Szczucin najlepsze w gręboszowskim finale

DSC03446
30 lipca 2018

Finał rywalizacji na szczeblu powiatu Dąbrowa Tarnowska odbył się w sobotę 28 lipca na Orliku w Gręboszowie. Turniej stał na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki. Tylko trzy spotkania zakończyły się wygraną różnicą dwu goli w pozostałych spotkaniach decydował zazwyczaj „złoty gol” lub do rozstrzygnięcia sędziowie zarządzali egzekwowanie jedenastek.

W grupie I w meczu otwarcia Wisła Szczucin pokonała 1:0 Mędrzechów, który następnie uporał się w tym samym stosunku ze Szkółką Piłkarską z Olesna. Tak więc przed ostatnią kolejką wszystkie warianty kolejności w tej grupie były możliwe. Wiślacy zdołali w końcówce meczu doprowadzić do „zwycięskiego remisu” 1:1 niczym 45 lat temu Polacy na Wembley i wygrali grupę.

DSC03383

W drugiej grupie Dąbrovia uporała się zarówno 3:1 z Szarymi Diabłami z Bolesława jak i 2:0 z Wolanią Wola Żelichowska zajmując pierwsze miejsce. Pojedynek o drugą lokatę wygrały Szare Diabły 1:0.

Mecz o piątą lokatę chłopcy ze Szkółki Piłkarskiej z Olesna wygrali 3:1 z reprezentującą gminę Gręboszów Wolanią Wola Żelichowska.

Bardzo zacięte i wyrównane rozstrzygnięte dopiero w rzutach karnych były pojedynki zarówno o trzecie miejsce jak i końcowy triumf.

DSC03437 DSC03387

Najpierw Mędrzechów po remisie 1:1 lepiej wykonał jedenastki 4:3 od Szarych Diabłów, a na koniec w wielkim finale Wisła i Dąbrovia zdobyły po dwa gole, a seria jedenastek wskazała na zwycięzcę Dąbrovię rezultatem 3:1.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
  2. Wisła Szczucin
  3. Mędrzechów
  4. Szare Diabły Bolesław
  5. Szkółka piłkarska Olesno
  6. Wolania Wola Żelichowska gm. Gręboszów

Tak więc powiat dąbrowski w tegorocznej szóstej edycji na szczeblu subregionu reprezentować będą zespoły Dąbrovii i Wisły. Turniej ten już za kilka dni odbędzie się w Zbylitowskiej Górze.

Wyłonienie najlepszego strzelca zawodów nie było łatwym zadaniem ponieważ aż pięciu zawodników miało taką samą liczbę strzelonych bramek. Ostatecznie po turnieju rzutów karnych królem strzelców został Adam Zych z Dąbrovii. Wybrano także najlepszego golkipera, którym został Kacper Wąż z Mędrzechowa. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła natomiast jedyna dziewczyna grająca w turnieju, a była to piłkarka Wolanii Oliwia Surowiec, która w zgodnej opinii obserwatorów znakomicie sobie radziła z rywalami. Brawo Oliwia!

Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami i dyplomami, a także nagrodami, które wręczali w imieniu Wójta Gminy Gręboszów Krystyny Świętek Sekretarz Bronisław Błach.

Wszystkie spotkania prowadził sędzia Podokręgu Bogusław Męcnarowski, a nad zdrowiem zawodniczki i zawodników czuwała Aneta Bociek pielęgniarka Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gręboszowie.

Obsługę techniczną zawodów zapewnił działacz naszego Zrzeszenia pracownik Urzędu Gminy Gręboszów Grzegorz Kilian, autor świetnych zdjęć zarówno z tego wydarzenia jak i wcześniejszych z zawodów gminnych, które możemy obejrzeć w galerii. Dziękujemy Panie Grzegorzu!