W ośmiu gminach powiatu myślenickiego także wakacyjna piłkarska gra

4 sierpnia 2018

W powiecie myślenickim dzięki aktywności tamtejszych działaczy z Prezesem Powiatowego Zrzeszenia Czesławem Ulmanem na czele rozegrano turnieje w ośmiu gminach z udziałem 25 drużyn i blisko 300 młodych piłkarzy. Każda impreza to duże zainteresowanie władz samorządowych, a ich przedstawiciele uczestniczyli wraz z organizatorami Zrzeszenia we wręczaniu pucharów, nagród i wyróżnień indywidualnych. Oto krótkie meldunki z zawodów.

 

logo_gmina_dobczyce Gmina Dobczyce gminny turniej przeprowadziła w Brzączowicach zakończony zwycięstwem dobczyckiej Raby. Kolejne miejsca w tych zawodach przypadły w udziale Nadziejom Raby oraz UKS Płomień Brzączowice. A zwycięzcy to Piotr i Paweł Bętkowscy, Jakub Staszak, Szymon Chramiec, Jakub Szczepański, Szymon Seweryn, Karol Zborowski, Karol Weszko, Igor Kania, Aleksander Grabowski, Semir Świetlik i Jakub Bieniek.

 

W Gminie Lubień bezkonkurencyjni okazali się gracze Topora Tenczyn wygrywając zarówno z Luboniem Skomielna Biała 3:0 jak i Szczeblem Lubień 8:0. Mecz pokonanych wygrali chłopcy ze Skomielnej Białej 4:2. logo_gmina_lubien

 

logo_wisniowa W Wiśniowej efektowne zwycięstwo miejscowego Lubomira, który rozgromił 12:3 drugi zespół tego klubu oraz wygrał 5:2 z Dragonem Lipnik. Drugi Lubomir powetował sobie częściowo porażkę z kolegami pokonując w ostatnim meczu Dragona 4:2.

 

W Raciechowicach do rywalizacji przystąpili gracze miejscowego Grodziska podzieleni na trzy zespoły. Nominalny pierwszy zespół okazał się najlepszy, a całym turnieju padło 23 gole. logo_gmina_raciechowice

 

logo_tokarnia Turniej w Tokarni obfitował w bramki, których w trzech meczach padło aż 38, a w skuteczności walczyli młodzi piłkarze grający w zespołach Futboll i Młodzik. Lepsi okazali się ci z drużyny Futboll strzelając 18 bramek tracąc 5, natomiast Młodzik trafił 16 razy tracąc trzy gole. Ponieważ bezpośredni mecz zakończył się remisem 2:2 to większa ilość zdobytych goli zadecydował, że to Futboll pojedzie na finał powiatowy.

 

Do turnieju w Sułkowicach ostatecznie przystąpili tylko chłopcy z Gościbii Sułkowice oraz Cisów Harbutowice. Lepsi okazali się Sułkowiczanie wygrywając 7:3 i to oni zaprezentują swoje możliwości w turnieju powiatowym. logo_sulkowice

 

logo_gmina_myslenice Najliczniejszy pod względem startujących był turniej gminy Myślenice. Wystartowało w nim sześć zespołów, a w poszczególnych meczach padły rezultaty:

  • Dalin I – Sęp Droginia 16:0
  • Dalin II – Orzeł Myślenice 3:0
  • Dalin II – Sęp 10:0
  • Dalin I – Orzeł 4:4
  • Orzeł – Sęp 11:0
  • Dalin I – Dalin II 0:1

Tabela końcowa

  1. Dalin II Myślenice           3      9      14 – 0
  2. Dalin I Myślenice             3      4      20 – 5
  3. Orzeł Myślenice                3      4      15 – 7
  4. Sęp Droginia                     3      0       0 – 37

Zespół Dalin II wywalczył awans na finał powiatowy w składzie Bartłomiej Wróblewski, Kacper Sikora, Filip Ślusarz, Krystian Porębski, Nikodem Wyszyński, Wiktor Kęsek, Igor Makuch, Karol Puchacz, Bartłomiej Zaworski i Piotr Wincewicz.