Turnieje gminne zakończone – ostatni raport

8 sierpnia 2018

 

Dobiegły końca turnieje gminne w ramach VI edycji wakacji. Spływają do biura ostatnie komunikaty i protokoły z poszczególnych imprez. Dokładne dane poznamy już niebawem. Już teraz można przekazać, że przeprowadzono turnieje w blisko 150 gminach obejmujących wszystkie powiaty Małopolski. W każdej z gmin brało udział minimum 3 zespoły co oznacza, że na tym etapie współzawodnictwa wzięło udział ponad 500 drużyn.

Aktualnie praktycznie zakończyły się także turnieje powiatowe (do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje), a w najbliższych dniach odbędą się wszystkie turnieje subregionalne.

Finał Małopolski, w którym zapowiedział obecność Patron Honorowy Projektu Marszałek Małopolski Jacek Krupa, a także stały Gość Honorowy Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS Władysław Kosiniak – Kamysz odbędzie się na stadionie WLKS „Krakus” w krakowskich Swoszowicach 18 sierpnia.

logo_malopolska

Najlepsze trzy drużyny już następnego dnia zawitają do Zawoi, gdzie pod okiem trenerów będą przez tydzień szlifować swe piłkarskie umiejętności, a także korzystać z bogatego programu kulturalno-wypoczynkowego przygotowywanego przez Babiogórskie Centrum Sportu.

W tym meldunku przedstawimy w telegraficznym skrócie ostatnich zwycięzców zawodów gminnych.

W Marcinkowicach najlepsi byli piłkarze LKS Zamczysko, a w turnieju wystartowało cztery zespoły.

W gminie Nowy Sącz wygrała LKS Zawada, W Podegrodziu miejscowy Gród, LKS Zawisza okazał się najlepszy na turnieju w Rożnowie.

Kamionka Wielka turniej odbyła w Mszalnicy i tu także najlepsi okazali się miejscowi piłkarze trenujący w LZS.

Korona Beskidu z Tylicza to zwycięzca w gminie Krynica Zdrój.

W Grybowie przeprowadzono dwa turnieje. W mieście najlepiej zagrali chłopcy z drużyny o chyba najdziwniejszej nazwie Vixelnon, natomiast w gminie Grybovia.

Turniej w Muszynie okazał się zwycięski dla miejscowego Popradu, który zdystansował rywali z Żegiestowa, Złockiego i Powroźnika.

Turniej w Wielogłowach to pewne zwycięstwo znanej nam już z występów w finałach poprzednich edycji Wakacji Dąbrovii.

Witowice to wiele bramek i zwycięstwo Orlika Tęgoborze.

Ciekawe nazwy przybrały zespoły grające w Nawojowej. Ostatecznie wygrały Gole przed Nawojką, Kapciokami i Osiedlowymi.

Po otrzymaniu wszystkich protokołów z zawodów zarówno gminnych jak i powiatowych przedstawimy statystykę naszego turnieju.

baner_2018_ok

Dziękujemy wszystkim organizatorom wszystkich zawodów na szczeblach gminnych, powiatowych i subregionalnych za ich wielki trud w przeprowadzenie zawodów. Wyrażamy im wdzięczność za to, że impreza zdobywa sobie coraz większą popularność, a grający już czekają na siódmą edycję za rok obiecując dzisiejszym zwycięzcom rewanż.

Nas bardzo cieszył coraz liczniejszy udział w turnieju dziewcząt. Odnotowaliśmy cztery pełne zespoły dziewcząt, a w wielu innych grające zawodniczki stanowiły o sile drużyny.