Bochnia na subregionie będzie reprezentowana przez Piast Łapanów i Tarnavię

9 sierpnia 2018

logo_bochniaKońcowym akordem rywalizacji w dziewięciu gminach powiatu bocheńskiego był finałowy turniej, który odbył się na boisku w Rdzawie. Wystąpiło w nim sześć zespołów, a awans na szczebel subregionu wywalczyli piłkarze Piasta Łapanów i Tarnavii Tarnawa. Wszystkie imprezy zarówno gminne jak i powiatowy finał organizował działacz naszego Zrzeszenia Tadeusz Mazur. Wszystkie imprezy – jak nam przekazał Tadeusz Mazur – cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów, a także swą obecnością uświetniali przedstawiciele władz samorządów na terenie których odbywały się imprezy.

Jak wspomnieliśmy ton rywalizacji w powiatowym czempionacie nadawali futboliści Piasta zwyciężając we wszystkich pięciu potyczkach popisując się efektownymi wygranymi z Żegociną 12:0 czy z Proszówkami 5:0. Początkowo wydawało się, że awans wywalczy zespół Macierzy Lipnica Murowana, która popisała się pogromem Trzciany 12:1, Proszówek 6:1 czy Żegociny 11:2. Potem jednak porażki z Tarnavią 2:6 i Piastem 4:0 pozbawiły Lipniczan awansu. A ten w pełni zasłużenie przypadł w udziale Tarnavii. Warto nadmienić, że w 15 meczach padło aż 133 gole!

Na kolejnych miejscach od trzeciego do szóstego sklasyfikowano: LZS Macierz Lipnica Murowana, KS Błyskawicę Proszówki, KS Trzcianę oraz zespół z Żegociny.

Przedstawiamy zwycięskie drużyny, które już w sobotę 11 sierpnia zobaczymy na stadionie Krakusa w Swoszowicach.

 logo_lks_piast  Radosław Kuska, Jerzy Lampa, Igor Olszewski, Szczepan Chwajoł, Jakub Kucharski, Patryk Bukat, Jakub Śliwa i Bartosz Hybel. Zespół do turnieju przygotował trener Paweł Daniec.

 

 logo_ks_tarnawa  Kacper Koza, Maciej Zięciowski, Wojciech Satoła, Nicolas Weber, Francis Sonic, Oskar Kola, Stefan Banach, Grzegorz Sobczyk, Kacper Miśkowicz i Szymon Hejmo. Zespół zarówno we wcześniejszym turnieju gminnym jak i w finale powiatowym prowadził trener Mateusz Kruczek.

 

We wspomnianych wcześniej turniejach gminnych zwyciężały drużyny:

  • Łąkta Górna w gminie Żegocina (turniej odbył się w Rdzawie),
  • Macierz Lipnica Murowana,
  • Piast Łapanów,
  • Czarni Kobyle w gminie Nowy Wiśnicz,
  • MOSiR Bochnia,
  • LZS Borek w gminie Rzezawa, a turniej odbył się w Borku,
  • B&T Trzciana,
  • Proszówki w drugim bocheńskim turnieju,
  • Promień Mikluszowice w turnieju gminy Drwinia.