Awans Krakusa i SP 142 Wolica – stadion Krakusa gotowy na przyjęcie finalistów

10 sierpnia 2018

herb_krakowPrzedostatnią próbą dla organizatorów z WLKS Krakus w Swoszowicach był finałowy turniej miasta Krakowa rozegrany w gorący środowy dzień 8 sierpnia. Do rywalizacji ostatecznie stawiło się siedem drużyn, a z końcowego sukcesu cieszyli się gospodarze z Krakusa oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 142 w dzielnicy Wolica.

Grupę A zdominował Krakus bijąc kolejno SP 142 2:0, SP 43 Swoszowice 10:0 i Błyskawicę Wyciąże 5:1. Woliczanie awans do półfinałów zapewnili sobie pokonując Błyskawicę 3:0 i SP 43 ze Swoszowic 3:1. W ostatniej potyczce w tej grupie decydującej o trzeciej lokacie Błyskawica nie dała szans Swoszowicom w stosunku 5:0.

W grupie wprawdzie tylko trzy potyczki, ale rezultaty iście hokejowe. Na początek SP 74 Branice gromi Płomień Kostrze 11:0, a następnie Kortech 17:2. Płomień także okaże się lepszy od Kortechu wygrywając 5:0 i zapewnia sobie awans do półfinałów.

W półfinałach SP 74 po zaciętym i wyrównanym pojedynku ulega minimalnie 2:3 SP 142, a gospodarze bez cienia kurtuazji gromią Płomień 11:0.

W pojedynku o miejsca 5 – 6 Błyskawica zwycięża Kortech 7:0. Mecz o trzecie miejsce to popis uczniów z Branic, którzy 8:1 pokonują Płomień.

Finałowy pojedynek przynosi spodziewane zwycięstwo faworytów czyli Krakusa Swoszowice nad zespołem Szkoły Podstawowej Nr 142 im. Tadeusza Kościuszki z Wolicy 4:0.

logo_wlks_krakus logo_sp_142

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano grającego w Krakusie Tomasza Kozioła, dla którego to już nie pierwsze takie wyróżnienie. Oskar Surowiecki uczeń SP 142 został uznany za bramkarza nr 1, a najskuteczniej do bramek rywali strzelał gracz z Branic Dominik Matuszczyk.

Nagrody i wyróżnienia zarówno zespołom jak i zawodnikom wręczali zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa Paweł Opach, przedstawiciele Małopolskiego Zrzeszenia wiceprezes Jacek Kucybała i sekretarz Józef Regulski oraz kierownik WLKS Krakus Zbigniew Biłka.