Pełen emocji i niespodzianek finał subregionu krakowskiego obszaru metropolitalnego

mapka_2018
11 sierpnia 2018

Czas przed zaplanowany na sobotę 11 sierpnia finał subregionalny na modernizowanym obiekcie Krakusa w Swoszowicach przynosił rekordowo wysokie temperatury. Zmartwieniem organizatorów wydawało się więc jak w takich warunkach zapewnić młodzieży ochronę przed upałem. Tymczasem nagłe załamanie pogody przyniosło potężne ulewy i stan obiektu rano jak przekazał nam informację kierownik swoszowickiego obiektu Zbigniew Biłka praktycznie uniemożliwiał przeprowadzenie finałów. Wiceprezes Zrzeszenia Jacek Kucybała przed podjęciem decyzji o przeniesieniu finałów na inny termin postanowił zaryzykować i liczyć na przychylność natury. Boiska komisyjnie zlustrowane i decyzja…Gramy!

Ulewa powoli przechodzi w deszcz, potem w mżawkę, która towarzyszyć będzie zawodnikom aż do półfinałów, a na koniec znów wyjrzało z chmur słońce. Temperatura idealna do gry z 37 stopni poprzedniego dnia zrobiło się 20 i wszyscy odetchnęli z ulgą.

Z czternastu drużyn, które uzyskały prawo gry w finale do Swoszowic ostatecznie zjechało 11 ekip. Zmiana sposobu rywalizacji, zamiast planowanych trzech grup rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach.

Losowanie prowadzone przez Jacentego Kowerskiego do grupy A kieruje Nadwiślankę Nowe Brzesko, Szkołę Podstawową Nr 142 Kraków – Wolica, Tarnavię Tarnawa, Lotnika Kryspinów, TS Skalankę Skała i gospodarzy z Krakusa.

Do grupy B trafiają natomiast Piast Łapanów, Spartak Charsznica, Akademia Piłkarska Gołcza, Górnik Wieliczka i Dalin  Myślenice.

W grupie A rywalizacja była niezwykle wyrównana, a rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej piątej kolejce gier.

A oto komplet rezultatów:

Nadwiślanka SP 142 3:3
Tarnavia Lotnik 0:4
Skalanka Krakus 2:1
Nadwiślanka Lotnik 2:0
SP 142 Krakus 1:3
Tarnavia Skalanka 2:5

 

Lotnik Skalanka 2:1
SP 142 Tarnavia 0:4
Nadwiślanka Krakus 1:1
Krakus Tarnavia 6:0
Lotnik SP 142 2:1
Nadwiślanka Skalanka 1:0

 

Krakus Lotnik 1:3
Nadwiślanka Tarnavia 3:3
Skalanka SP 142 4:0

Tabela

1 Lotnik Kryspinów 5 12 11-5
2 Nadwiślanka Nowe Brzesko 5 9 10-7
3 Skalanka Skała 5 9 12-6
4 Krakus Swoszowice 5 7 12-7
5 Tarnavia Tarnawa 5 4 9-18
6 SP 142 Kraków Wolica 5 1 5-16

Rezultaty uzyskane w grupie B:

Piast Spartak 3:1
AP Gołcza Górnik 0:4
Piast Górnik 0:5
AP Gołcza Dalin 0:1
Górnik Dalin 7:1
Spartak AP Gołcza 0:5
Piast Dalin 1:4
Górnik Spartak 9:0
Piast AP Gołcza 3:2
Dalin Spartak 6:0

Tabela

1 Górnik Wieliczka 4 12 25-1
2 Dalin Myślenice 4 9 12-8
3 Piast Łapanów 4 6 7-12
4 AP Gołcza 4 3 7-8
5 Spartak Charsznica 4 0 1-23

W pierwszym meczu półfinałowym Lotnik po ciekawej grze pokonał Myśleniczan z Dalinu 3:0 i tym samym uzyskał także prawo gry w finale małopolskim.

IMG_1027

Drugi półfinał miał faworyta w drużynie Górnika Wieliczka, który jak burza przeszedł rywalizację w swej grupie. Nadwiślanka przystąpiła jednak do meczu bez respektu i po pełnej dramaturgii doprowadziła do remisu 1:1 i sędzia Marek Szlachetka zarządził jedenastki. Te okazały się atutem zespołu z Nowego Brzeska i finał dla Nadwiślanki, którzy trafili dwukrotnie, a Wieliczanie nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Sensacja stała się faktem!

20180811_144120

W meczach o poszczególne miejsca padły rezultaty:

9 – 10 Tarnavia – Spartak 4:1
7 – 8 Krakus – AP Gołcza 4:1
5 – 6 Skalanka – Piast 9:1
3 – 4 Dalin – Górnik 2:3

Finał to popis umiejętności defensywnych obu drużyn. I kiedy wydawało się, że i tym razem sędzia Michał Bargiel zarządzi wykonywanie jedenastek, Michał Piątkowski otrzymuje znakomite podanie od Wiktora Karcza i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Nadwiślanki! Radość zespołu, trenera Bogusława Kurasia i kierownika zespołu Piotra Karcza nie ma granic! Ale i pokonani mają powody do satysfakcji. Niewielu stawiało na nich, że sprawią przede wszystkim sobie taką niespodziankę i już za tydzień staną przed nowym wyzwaniem. Grą w wielkim małopolskim finale!

A oto skład zwycięskiego zespołu z Kryspinowa: Wiktor Karcz, Michał Świątkowski, Marek Tworzyk, Hubert Bierzało, Miłosz Such, Krzysztof Powroźnik, Dawid Socha, Jakub Steczko, Piotr Koszycki, Przemysław Kramarczyk i Radosław Michalczyk. Mistrzów subregionu powadził trener Bogusław Kuraś, a kierownikiem ekipy Tato podpory zespołu Wiktora wspomniany już wcześniej Piotr Karcz.

Awans do finału dla Nadwiślanki zapewnili natomiast Bartosz Gajda, Szymon Pawlicki, Miłosz Pawlicki, Kacper Mietła, Patryk Kopeć, Krzysztof Waryłkiewicz, Bartosz Płaszewski, Marcel Nowak, Dawid Markowski i Oskar Wcisło. Zespół prowadził trener Wojciech Hajdaś.

Tradycyjnie wybrano MVP finału, którym ogłoszono gracza Nadwiślanki Krzysztofa Waryłkiewicza, za najlepszego bramkarza uznano golkipera Lotnika Przemysława Kramarczyka, a najskuteczniejszym zawodnikiem został zdobywca 14 bramek Adrian Kot grający w Górniku Wieliczka.

Wszystkie spotkania sędziowali – doskonale – arbitrzy z Myślenic Stanisław Święch, Łukasz Wójtowicz, Michał Bargiel i Marek Szlachetka. O zdrowie uczestników dbał ratownik medyczny Michał Skupień, a spikerem imprezy tradycyjnie już red. Paweł Panuś.

Piękne puchary dla wszystkich zespołów, statuetki za osiągnięcia indywidualne, dyplomy dla każdego zawodnika wręczali przedstawiciele Zrzeszenia wiceprezes Jacek Kucybała oraz sekretarz Józef Regulski, w asyście prezesa Krakusa Jacka Koziarowskiego.

Gratulując wszystkich zespołom bardzo dobrej postawy i dziękując za bardzo fair grę zamykając zawody Jacek Kucybała życzył Lotnikowi i Nadwiślance godnego reprezentowania Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego już za tydzień w wielkim finale!

Na koniec dziękujemy Panom Piotrowi Karczowi oraz Wojciechowi Hajdasowi za zdjęcia swoich zespołów, które prezentujemy.