Łapsze Niżne i BCS Zawoja zwycięskie w subregionie podhalańskim

lider_csr
11 sierpnia 2018

Finałowy turniej subregionu podhalańskiego odbył się na stadionie w Zawoi, a udział w nim wzięło sześć zespołów wyłonionych w turniejach powiatowych.

Doskonali organizatorzy Łukasz Stopka oraz skarbnik Powiatowego Zrzeszenia LZS w Suchej Beskidzkiej Adam Bałos przeprowadzili turniej na wysokim poziomie, a młodzi sportowcy zrewanżowali się dobrą grą i emocjami, które towarzyszyły wszystkim od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitrów.

W grupie A Łapsze Niżne dopiero pod koniec meczu strzeliło Orkanowi z Raby Wyżnej gola zwyciężając 1:0. Orlik powetował sobie porażkę pokonując Halniaka Maków Podhalański 2:1 i o kolejności w grupie miał decydować ostatni pojedynek pomiędzy Łapszami a Halniakiem. Makowianie by zakończyć turniej awansem do półfinałów musieli wygrać i zaczęli szybko od prowadzenia realizując plan. Łapsze jednak przeprowadziło dwie zabójcze akcje i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:1. Tak więc z grupy awans dla Łapsz i Orkana!

W grupie B rywalizacja zaczęła się od efektownego 5:1 Strzelca Budzów z Białymi Biały Dunajec. W kolejnym meczu Strzelec zapewnił sobie awans remisując z gospodarzami z Beskidzkiego Centrum Sportu 1:1. BCS na koniec odprawia 5:0 Białych i kończy grupę jako jej zwycięzca.

zawoia (5)

W pierwszym półfinale Łapsze Niżne dość nieoczekiwanie pokonują Strzelca 2:0, a BCS nie pozostawia cienia złudzeń Orkanowi zwyciężając 4:0.

Mecz o piąte miejsce to wysokie 7:0 zwycięstwo Halniaka nad Białymi, a finał pocieszenia o trzecią lokatę kończy zwycięstwem Strzelca nad Orkanem 3:1.

Finał zespołów, które już za kilka dni będą reprezentować Podhale w swoszowickim finale to zacięta i wyrównana gra obu rywali. W 12 minucie pada jedyna bramka w tym spotkaniu, a zdobywają ją chłopcy z Łapsz Niżnych i to oni odbierają okazały puchar z rąk radnej gminy Biały Dunajec Zofii Kolbreckiej. Oczywiście pozostałe zespoły także są nagrodzone pucharami, zawodnicy dyplomami i nagrodami.

zawoia (4)

Tradycyjnie wybrano najlepszych zawodników turnieju. Najskuteczniejszym strzelcem okazał się Mark Plewa z Łapsz, bramkarzem Tobiasz Dróżdż ze Strzelca a MVP Bartosz Zaworski z Zawoi.

A zwycięskie zespoły reprezentowali:

Łapsze Niżne: Marcin Śliwa, Krzysztof Rusnarczyk, Marcin Tynus, Mateusz Kapołka, Jakub Prelich, Damian Kaszycki, Jakub Kozub, Kacper Regiec, Kacper Janeczek, Mark Plewa, Tomasz Kowalczyk i Rafał Borzęcki.

BCS Zawoja: Marek Bartyzel, Kamil Trzebulak, Hubert Białas, Błażej Kudzia – Sas, Bartosz Zaworski, Łukasz Motowidło, Szymon Szczurek, Błażej Pietruga, Patryk Nowak i Hubert Białas.