Żółtoniebieskie to barwy królewskie! Chrzanowski Fablok triumfatorem VI edycji!

IMG_2993
20 sierpnia 2018

To już ostatni akt rywalizacji w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Wielki finał na coraz piękniejszym obiekcie Krakusa w krakowskich Swoszowicach. Dziesięć najlepszych zespołów wyłonionych z trójstopniowych eliminacji od gmin poprzez powiaty, a na pięciu subregionach skończywszy przybyło z nadziejami na końcowy sukces i wpisanie się na honorową listę zwycięzców.

Pierwsze emocje były już w czasie odprawy gdy prowadzący imprezę od strony technicznej Jacenty Kowerski rozpoczął losowanie grup. Zespoły trafiły do dwóch grup, a w tej części grano systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny trafiły do półfinałów, miejsca pozostałych wyłonią mecze z miejsc równorzędnych.

IMG_2994 IMG_2992

Trzeba przyznać, że szczególnie wyrównana okazała się grupa A, w której praktycznie do ostatniej kolejki spotkań decydowały się losy zespołów. Ostatecznie po słabszym starcie najlepiej spisali się chłopcy trenowani przez Krzysztofa Sadko z kryspinowskiego Lotnika. O drugiej natomiast lokacie zadecydował wynik bezpośredniej konfrontacji pomiędzy GZ LZS Łapsze Niżne i Uranem Łukowica. Zespoły zakończyły fazę grupową mając na koncie po sześć punktów, a o awansie zadecydowało 1:0 w tym spotkaniu na korzyść Łapsz.

Grupę B zdominowali chłopcy trenowani przez Łukasza Matusika, którzy kolejnych rywali odprawiali z pokaźną ilością bramek. Ostatecznie strzelili ich aż 26 tracąc zaledwie trzy i stali się faworytem turnieju, co zresztą przewidział już przed turniejem prezes Jacek Kucybała. Drugie premiowane półfinałem miejsce dla Kalwarianki.

A oto komplet grupowych wyników i tabele.

Grupa A

Gród Łapsze Niżne 1:1
Uran Tuchów 1:0
Lotnik Łapsze Niżne 0:0
Gród Uran 1:3
Uran Łapsze Niżne 0:1
Gród Tuchów 0:0
Lotnik Gród 2:1
Lotnik Tuchów 1:1
Tuchów Łapsze Niżne 2:2
Lotnik Uran 2:0

Tabela

1 Lotnik Kryspinów 4 8 5-2
2 Łapsze Niżne 4 6 4-3
3 Uran Łukowica 4 6 4-4
4 MOSiR Tuchów 4 3 3-4
5 Gród Podegrodzie 4 2 3-6

 

Grupa B

Kalwarianka Różowe Świnki 4:2
Fablok Nadwiślanka 9:1
Zawoja Różowe Świnki 2:1
Nadwiślanka Kalwarianka 1:3
Zawoja Fablok 0:6
Kalwarianka Fablok 1:5
Zawoja Nadwiślanka 1:1
Nadwiślanka Różowe Świnki 1:4
Zawoja Kalwarianka 0:1
Fablok Różowe Świnki 6:1

Tabela

1 Fablok Chrzanów 4 12 26-3
2 Kalwarianka Kalwaria 4 9 9-8
3 BSC Zawoja 4 4 3-9
4 Różowe Świnki Bochnia 4 3 6-14
5 Nadwiślanka Nowe Brzesko 4 1 5-15

W półfinałach na pierwszym boisku Lotnik bezproblemowo wypunktował Kalwariankę 3:0, natomiast na drugim chrzanowski Fablok tylko przez kilka minut dawał nadzieję zespołowi z  Łapsz Niżnych, ale skuteczny finisz kończy za sprawą hat-tricka Piotrek Zieliński i pewna wygrana 4:1.

Pojedynki o miejsca od 5 do 10 przynoszą następujące rezultaty:

9 – 10 Gród – Nadwiślanka 0:3
7 – 8 Tuchów – Różowe Świnki 1:3
5 – 6 Uran – Zawoja 1:1 k. 0:1

Na uwagę zasługuje szczególnie ten ostatni pojedynek, który jako jedyny w turnieju zwycięzcę wyłonił dopiero w rzutach karnych.

Pojedynek o trzecie miejsce w tym turnieju miał bardzo dużą stawkę. Zgodnie z regulaminem zwycięzca otrzyma nie tylko brązowe medale, ale także wyjazd na tygodniowe zgrupowanie do Zawoi. Lepiej zaczęli chłopcy z Łapsz, bramka Marka Plewy, ale Kalwarianka po trafieniach Mikołaja Zuchary i dwóch golach Eryka Kwiatka zwycięża 3:1 i spędzi finał wakacji u stóp Babiej Góry.

Finał w zgodnej opinii obserwatorów stał na bardzo wysokim poziomie. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się w końcówce. Niezawodny Piotr Zieliński trafia w 11 minucie. Lotnik podejmuje walkę by doprowadzić do remisu. Dwukrotnie są bliscy szczęścia, ale na sekundy przed końcem strzał Tomka Dusika trafia do kryspinowskiej bramki i za chwilę sędzia Stanisław Święch gwizdkiem kończy finał i szóstą edycję wakacji. Triumfalne okrzyki, taniec radości bo chrzanowski Fablok przechodzi do historii – jest szóstym zwycięzcą i trafia na honorową listę. Wzruszenia nie kryje trener Łukasz Matusik: wspaniały turniej, cieszę się bardzo z wygranej, chyba w dobrym stylu. A przecież grałem składem wyłącznie z rocznika 2006 czyli młodszym od pozostałych. Oczywiście tylko skromność nie pozwoliła trenerowi na ocenę stylu – bo był on doskonały. W sześciu pojedynkach Chrzanowianie strzelili przecież aż 32 gole tracąc 4, a ich najlepszy strzelec wspomniany już Piotr Zieliński został z 10 golami królem swoszowickiego polowania. Brawo Fablok!!! Możemy tylko potwierdzić słowa, które wykrzyczeli ze swym trenerem szczęśliwi zwycięzcy żółtoniebieskie to barwy królewskie! wznosząc w górę zwycięskie trofeum – puchar triumfatora szóstej edycji wakacyjnej przygody z piłką nożną!

Słowa uznania należą się także pokonanym. Lotnik zaczął niespecjalnie. Dwa kolejne remisy i awans wydawał się trudny do zrealizowania. Ale to zespół turniejowy. Prezes Klubu Czesław Sadko uśmiechał się znacząco. Poczekajmy, jeszcze dwa mecze, trzeba je wygrać, a potem się zobaczy… I rzeczywiście dwie wygrane i Kryspinowanie kończą grupę jako liderzy! Trener Krzysztof Sadko tylko trochę zmartwiony mówi nie musieliśmy przegrać tego meczu, jego wynik był otwarty do końca. Decydującego gola straciliśmy tuż przed końcem, kiedy postawiliśmy na atak by wyrównać, nie udało się, no cóż taki jest sport. Oczywiście gratuluję Chrzanowianom bo grali bardzo dobry futbol!

Końcowym akordem turnieju była ceremonia zakończenia w czasie której nagrodzono najlepszych. A nagród było bez liku. Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary, zestawy strojów piłkarskich, każdy zawodnik piłkę, pamiątkowy dyplom, wyróżnieni indywidualnie piękne statuetki, a trzy najlepsze zespoły już jutro rozpoczną w Zawoi tygodniowy obóz treningowo-wypoczynkowy.

IMG_3003 IMG_3010

Wszystkie wyróżnienia i nagrody wręczali reprezentujący Patrona Honorowego Projektu Marszałka Małopolskiego Jacka Krupę członek Zarządu Grzegorz Lipiec. Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego reprezentował Dawid Zacharski, PZPN przedstawiciel Departamentu Piłki Nożnej Amatorskiej Paweł Palusiński. Małopolskie Zrzeszenie Prezes Jacek Doniec, wiceprezes Jacek Kucybała, skarbnik Czesław Sadko i sekretarz Józef Regulski, natomiast gospodarza obiektu Prezes Jacek Koziarowski i kierownik Zbigniew Biłka.

W czasie zakończenia Grzegorz Lipiec powiedział znamienne słowa jestem pod wielkim wrażeniem znakomitej atmosfery i perfekcyjnej organizacji. Gratuluję wszystkim zespołom i ich opiekunom, także tym którzy rywalizowali na niższych szczeblach turnieju. Blisko 11 tysięcy uczestników robi wrażenie! Z przyjemnością obejrzałem finałowe mecze i byłem zbudowany poziomem gry. Liczę, że z tej mąki będzie chleb!

Słów pochwały nie szczędził także przedstawiciel PZPN Paweł Palusiński: świetny turniej, obiekt, wysoki poziom sportowy, należy sobie życzyć by ta impreza się dalej pięknie rozwijała. Reprezentując PZPN zapewniam, że pragniemy wzmacniać współpracę zarówno z Urzędem Małopolskim jak Małopolskim Zrzeszeniem.

Oficjalnego zakończenia imprezy dokonał wiceprezes Jacek Kucybała, który podziękował autorowi projektu Województwu Małopolskiemu za okazane zaufanie i ogromną pomoc w przeprowadzeniu tego ogromnego wydarzenia, w którym odbyło się blisko 170 turniei we wszystkich powiatach i w blisko 90% gmin. W serdecznych słowach podziękował także gospodarzom obiektu, prezesowi Jackowi Koziarowskiemu, a w sposób szczególny Zbigniewowi Biłce, który wraz ze swoim sztabem przeprowadził ten turniej.

Na koniec przedstawiamy klasyfikację końcową i składy drużyn

1. KS Fablok Chrzanów

6 18 32-4
Dawid Kraczka, Oliwier Burdzy, Filip Śmiłek, Patryk Zając, Oskar Głowacz, Tomasz Dusik, Dawid Szewczyk, Konrad Machowski, Piotr Zieliński, Marcin Karcz, Oskar Stępniak i Oskar Mostowik. Trener Łukasz Matusik.

2. LKS Lotnik Kryspinów

6 11 8-4
Wiktor Karcz, Michał Świątkowski, Hubert Bierzało, Kamil Kowalik, Miłosz Such, Krzysztof Powroźnik, Dawid Socha, Jakub Steczko, Bartosz Podolak, Piotr Koszycki, Przemysław Kramarczyk i Radosław Michalczyk. Trener Krzysztof Sadko.

 

3. LKS Kalwarianka Kalwaria

6 12 12-11
Michał Rudecki, Damian Pająk, Szymon Mlost, Szymon Wojtaszek, Eryk Kwiatek, Bartosz Rym, Mikołaj Górkiewicz, Dawid Ryłko, Marcin Rapacz, Jakub Serwin, Mikołaj Zuchara i Maksymilian Madej. Trener Dariusz Iwanowski.

 

4. Gminne Zrzeszenie LZS Łapsze Niżne

6 6 6-10
Szymon Turski, Krzysztof Rusnarczyk, Mateusz Kapołka, Jakub Prelich, Damian Kaszycki, Jakub Kozub, Kacper Regiec, Kacper Janeczek, Tomasz Kowalczyk, Mark Plewa, Rafał Borzęcki i Marcin Śliwa. Trener Adam Korczyk.

 

5. Beskidzkie Centrum Sportu Zawoja

5 6 4-10
Hubert Białas, Dawid Smyrak, Patryk Nowak, Szymon Szczurek, Błażej Pietrusa, Kacper Marek, Kamil Trzebuniak, Łukasz Motowidło, Błażej Kudzia – Sas, Marcin Bartyzel i Adam Spyrka. Trener Łukasz Stopka, kierownik Bartłomiej Ficek.

 

6. LKS Uran Łukowica

5 7 5-5
Fabian Sajdak, Miłosz Marcinowski, Sebastian Szewczyk, Kamil Gurgul, Tomasz Faron, Bartłomiej Morzywołek, Waldemar Zieliński, Bartłomiej Majka, Bartłomiej Leja i Maciej Wielocha. Trener Jakub Czernecki

 

7. UKS Różowe Świnki Bochnia

5 6 9-15
Oliwier Gicala, Jakub Ptak, Tomasz Stokłosa, Dawid Poliszak, Jakub Okas, Kacper Sowa, Karol Kliś i Szymon Kliś. Trener Paweł Bączek.

 

8. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Tuchów

5 3 4-7
Aleksander Piotrowski, Jakub Gogola, Filip Chrzanowski, Kacper Zabawa, Kamil Mróz, Szymon Podraza, Damian Wszołek, Remigiusz Połowiecki i Paweł Chrzanowski. Trener Bronisław Bartkowski.

 

9. LKS Nadwiślanka Nowe Brzesko

5 4 8-15
Bartosz Gajda, Szymon Pawlicki, Miłosz Pawlicki, Kacper Mietła, Patryk Kopeć, Krzysztof Waryłkiewicz, Bartosz Płaszewski, Marcel Nowak, Dawid Markowski, Oskar Wcisło i Kamil Przewoźniak. Trener Wojciech Hajdaś.

 

10. LKS Gród Podegrodzie

5 2 3-9
Bartłomiej Dróżdż, Patryk Zwoliński, Kamil Pasiut, Mariusz Leśniak, Oskar Stachoń, Maciej Gorczowski i Michał Majerski. Trener Zygmunt Biel.

Wyróżnienia indywidualne trafiły do najlepszego zawodnika, którym trenerzy uznali zawodnika Lotnika Radosława Michalczyka. Najlepszym bramkarzem uznano Michała Rudeckiego strzegącego bramki Kalwarianki, a najczęściej, bo 10 razy, ze zdobytego gola cieszył się gracz zwycięskiego Fabloka Piotr Zieliński.

Wszystkie spotkania jak zwykle bezbłędnie rozstrzygali sędziowie z podokręgu Myślenice Stanisław Święch, Łukasz Wójtowicz, Michał Bargiel i Jakub Dziedzina. Nad zdrowiem uczestników czuwał ratownik medyczny Michał Skupień.

Spikerem imprezy jak zwykle niezawodny red. Paweł Panuś, od strony technicznej turniej prowadził Jacenty Kowerski wzmocniony pomocą techniczną czyli Romanem Urbankiem.

I tak szósta już edycja Wakacji 2018 dobiegła końca. Poznaliśmy zwycięzców, jeszcze zawojskie zgrupowanie i już czekamy na siódmą edycję 2019! A jaka była atmosfera zobaczmy na zdjęciach autorstwa Józefa Regulskiego.